Na czym polega lipolifting? Zobacz wskazania i przebieg zabiegu!

Na czym polega lipolifting? Zobacz wskazania i przebieg zabiegu!

22 czerwca, 2022 0 przez Redakcja

Z czasem w skórze dochodzi do ubytków tkanki tłuszczowej. W takim przypadku mogą pojawiać się miejscowe zwiotczenia oraz opadanie skóry. By temu zapobiegać, stosuje się lipolifting. Co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Czym jest lipolifting?

Zabieg określany jako lipotransfer czy lipolifting przeznaczony jest do uzupełniania miejscowych zaników tkanki tłuszczowej. Również określany jest on jako przeszczep tkanki tłuszczowej, ponieważ w jego trakcie dochodzi do pobrania jej z jednego obszaru ciała i przeniesienia w inny.

Własna tkanka tłuszczowa jest bardzo dobrym wypełniaczem, czyli substancją, która powala na wypełnienie przestrzeni skórnych. Jest ona biozgodna, co oznacza, że minimalizuje ona ryzyko niepowodzenia zabiegu, a także pozwala na uzyskanie widocznych, trwałych efektów.

Zabieg jak lipolifting może być wykonany zarówno na ciele, jak i na twarzy, gdy w tych obszarach dochodzi do miejscowych braków tkanki tłuszczowej. Przeszczep tłuszczu prowadzony w trakcie zabiegu powoduje przy tym, że można odchudzić określone miejsca na ciele, na przykład brzuch, biodra.

Zalety lipoliftingu – dlaczego warto go wybrać?

Przeszczep tłuszczu jak lipolifting jest związany z wieloma zaletami. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Do głównych zalet tego zabiegu zaliczane są:

  • Bardzo dobre rezultaty,
  • Brak widocznych śladów po zabiegach,
  • Bezpieczeństwo procedury,
  • Krótki czas rekonwalescencji,
  • Długotrwałe i naturalne efekty.

Lipolifting – wskazania do zabiegu

Za pomocą zabiegu jak lipolifting możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów, które powodują, że jest on często wybierany przez osoby, którym zależy na uzyskaniu lepszego wyglądu swojego ciała i twarzy, ale bez stosowania inwazyjnych procedur.

Najczęściej lipolifting jest prowadzony w celu uzyskania poniższych efektów:

  • Zmniejszenie widoczności zmarszczek i bruzd na twarzy,
  • Zwiększenie gęstości skóry i poprawa jej objętości, na przykład przy opadającym owalu twarzy,
  • Powiększenie i wymodelowanie obszarów ciała, na przykład pośladków, piersi,
  • Zwiększenie jakości skóry – jest ona bardziej jędrna, elastyczna, odmłodzona,
  • Zredukowanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy dawczej, z której pobiera się tkankę tłuszczową do przeszczepu.

Najczęściej efekty widoczne są przez kilka lat w takiej samej formie, dlatego też zabieg ten umożliwia osiągnięcie długotrwałych rezultatów, aby skóra wyglądała młodziej, jędrniej.

Jak przebiega lipolifting?

Zabieg jak lipolifting prowadzony jest pod okiem doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, którzy dbają o to, aby przebiegał on w odpowiednich warunkach, był bezpieczny i sterylny.

W trakcie procedury wybiera się odpowiednie miejsca, z których pobierana jest tkanka tłuszczowa. Najczęściej są to problematyczne miejsca, gdzie jest jej zbyt dużo, na przykład brzuch czy biodra. Następnie tkanka tłuszczowa pobierana jest za pomocą kaniuli, a potem odpowiednio oczyszczana i przeszczepiana w miejsce docelowe.

Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje on pojawienia się bólu. W określonych przypadkach można także wykonać go w znieczuleniu ogólnym.

Gdzie warto wykonać lipolifting?

Najlepiej zdecydować się na zabieg w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, na przykład Bonadea w Krakowie. Wybierając sprawdzonego lekarza medycyny estetycznej, można mieć pewność, że procedura odbędzie się bezpiecznie i da najlepsze rezultaty.

Ceny zależne są głównie od ilości pobranego tłuszczu. Przykładowo w przypadku przeszczepu do piersi albo do pośladków trzeba liczyć się z wydatkiem rozpoczynającym się od 4 tysięcy złotych.