Depilacja laserowa niechcianych włosków – na czym polega i jakie daje rezultaty?

Depilacja laserowa niechcianych włosków – na czym polega i jakie daje rezultaty?

22 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Depilacja prowadzona z użyciem laserów pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów, jednak wokół niej narosło wiele mitów. Warto więc przyjrzeć się jej bliżej, aby dowiedzieć się, na czym dokładnie polega i dla kogo będzie ona najlepsza!

Czym jest depilacja laserem?

Depilacja jest procesem służącym do usuwania włosków, na przykład z nóg, pach czy z okolicy intymnej. Do depilowania używane są różne metody, a wśród nich znajduje się depilacja laserowa.

W depilacji laserowej urządzeniem używanym do usuwania włosków jest sprzęt laserowy, który emituje wiązkę lasera docierającą w głąb skóry, by usunąć niechciane owłosienie.

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas depilacji laserowej dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego wraz z włoskiem. Dochodzi do tego na skutek procesu określanego jako selektywna fototermoliza. Mieszek i włosek pochłaniają wtedy energię światła laserowego, która zamienia się w energię cieplną i niszczy te struktury.

Wobec tego depilacja laserowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, ponieważ pozwala ona na zniszczenie mieszka, z którego wyrasta włosek. W rezultacie skóra pozostaje gładka na znacznie dłużej niż w przypadku innych metod depilacji owłosienia.

Jakie partie ciała można depilować z użyciem lasera?

Laser daje bardzo skuteczne rezultaty w przypadku różnych obszarów ciała. Najczęściej depilacja laserowa prowadzona jest w poniższych miejscach:

 • nogi
 • pachy
 • ręce
 • okolice intymne
 • twarz – kobiecy wąsik

Oczywiście, depilacja laserem może być też wykorzystana do usuwania włosków z innych partii ciała, dlatego ma ona uniwersalne przeznaczenie.

Czy depilacja laserowa daje trwałe efekty?

Atutem depilacji laserowej są długotrwałe efekty, natomiast trzeba wskazać, że włoski mogą odrastać. Dochodzi do tego wtedy, gdy struktury mieszków włosowych zostają odbudowane.

Jak wskazują specjaliści z gabinetu Slow Age Rzeszów, w większości przypadków depilacja laserowa jest w stanie zapewnić stałe efekty, dlatego nie ma już potrzeby stosowania żadnych innych metod usuwania włosków na zawsze.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Często spotykanym mitem dotyczącym depilacji laserowej jest jej ten, który wskazuje, że wystarczy tylko jeden zabieg, by skóra była gładka. W rzeczywistości trzeba przeprowadzić serię zabiegów w odstępach czasu wynoszących co najmniej miesiąc.

Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, ale zdarza się, że u niektórych osób potrzeba nawet 9 wizyt w gabinecie, aby pozbyć się na stałe wszystkich włosków.

Czy depilacja laserowa może być wykonana w domu?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Gdy planowana jest depilacja laserowa w Rzeszowie lub w innym mieście, warto więc sprawdzić dostępne oferty w działających w okolicy gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z takich usług.

Czy depilacja laserowa może być wykonana u każdego?

Depilacja laserowa ma określone przeciwwskazania, do których zaliczane są między innymi:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby i zmiany skórne
 • uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
 • choroby nowotworowe
 • mocno opalona skóra
 • stosowanie określonych leków

Przed zabiegiem bierze się udział w konsultacji ze specjalistą, który może wtedy zobaczyć skórę i wskazać, czy depilacja jest możliwa do wykonania.

Jaka jest cena depilacji laserowej?

Ceny wynoszą od około 100 do 300 złotych za jeden obszar zabiegowy. Całkowity koszt to zwykle od około 1000 do 2500 złotych. Wiele gabinetów prezentuje też promocyjne pakiety usług, które pozwalają na zredukowanie kosztów zabiegu.

Więcej informacji o kosztach można uzyskać na witrynach gabinetów.