Ile powinien kosztować dobry stomatolog?

Ile powinien kosztować dobry stomatolog?

21 lipca, 2021 0 przez admin

Oferty gabinetów stomatologicznych w Polsce pod kątem cenowym bardzo się różnią. Jak wybrać sprawdzonego stomatologa, który za przyzwoitą cenę naprawi nasz uśmiech? Od czego zależy wartość cen za współcześnie oferowane usługi dentystyczne? W których miastach Polski najwięcej zapłacimy za stomatologa?

 

Stomatolog  – tani, ale dobry

 

Jeśli zależy nam, aby usługa wykonana została na możliwie najwyższym poziomie, musimy liczyć się z kosztami. Naprawa zębów, wypełnienia kanałów, zastosowanie środków leczniczych, implantologia oraz protetyka wymagają zastosowania materiałów, których niestety nie można zaliczyć do najtańszych na rynku. Do tego dochodzi jeszcze czas pracy specjalisty, spędzony nad rekonstrukcją wszelkich ubytków w jamie ustnej. Mimo że w ostatnich latach prywatny stomatolog w Polsce jest znacznie tańszy, niż kiedyś – lubimy narzekać na zbyt wygórowane ceny. Wszystkim, którzy chcieliby leczyć zęby co najmniej o połowę taniej, niż obecnie, polecamy rozmowy ze Skandynawami, tłumnie odwiedzającymi nasze krajowe gabinety stomatologiczne. Protetyka, ortodoncja oraz leczenie zachowawcze w Polsce jest o wiele tańsze, niż w Szwecji, Norwegii czy Finlandii. Pojęcie “tani stomatolog” jest w pewnym sensie oksymoronem, czyli zestawieniem dwóch przeciwstawnych pojęć. Chcesz mieć piękny uśmiech na wiele lat? Musisz za niego zapłacić! Problem nie leży w kosztach, ale w naszej mentalności, bo wielu z nas pamięta czasy, gdy usługi dentystyczne świadczono zupełnie za darmo. Nie da się jednak porównać tamtego poziomu z dzisiejszym.

 

Stomatolog w Polsce 2021 – cenniki po pandemii

 

Obserwując cenniki prezentowane na stronach internetowych większości gabinetów dermatologicznych, bez problemu zauważyć można, że ceny za usługi znacznie poszybowały w górę. Nie powinno to nikogo dziwić, skoro każda branża usługowa zdecydowała się na podwyżki, to zasługuje na nie również stomatolog. Za 4 mikroimplanty usytuowane wzdłuż jednej szczęki zapłacimy około 7000 złotych. Do tego dochodzi proteza całkowita lub szkieletowa. Tutaj ceny wahają się między 2000 a 6000 złotych. Cena pojedynczych implantów jest w miarę stała. Implant wraz z koroną stomatolog założy nam już za kwotę 3500 – 4000 złotych. Trudno powiedzieć, czy usługi dentystyczne w najbliższym czasie będą jeszcze droższe. Specjaliści podejrzewają, że wiele zależy od nadchodzącej “czwartej fali” i od tego, jak duży wpływ będzie miała ona na naszą codzienność w drugiej połowie 2021 roku.

 

Stomatolog – wybierz tego właściwego na długie lata

 

Sprawdzony stomatolog zawsze przydaje się w nagłych i nieoczekiwanych sytuacjach, np. gdy pęknie nam most lub pojawi się ropień. Dobrego dentystę poznać można po liczbie pacjentów odwiedzających gabinet przed nami. Pomocne okazują się także sugestie znajomych i najbliższych, którzy mogą się pochwalić dobrze wykonanymi plombami, wytrzymałymi implantami, optymalną ochroną szkliwa zębów i skutecznymi w działaniu aparatami ortodontycznymi.