Gogle snowboardowe – co wybrać? Najlepsze gogle na snowboard

Gogle snowboardowe – co wybrać? Najlepsze gogle na snowboard

27 listopada, 2020 0 przez admin

Podczas kompletowania wyposażenia na snowboard nie można zapominać o goglach. Jak wybrać te najlepsze?

Chcesz kupić gogle na snowboard? Zależy Ci na tym, aby były najwyższej klasy, ale jednocześnie miały przystępną cenę? W takim przypadku warto poświęcić czas na sprawdzenie parametrów jego parametrów technicznych.

Dlaczego warto kupić gogle?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, w takim przypadku nie zapominaj o goglach. Pominięcie ich zakupu jest częstym błędem osób początkujących, które uważają, że tak naprawdę nie potrzebują tego sprzętu i mogą zamiast niego zastosować zwykłe okulary przeciwsłoneczne lub po prostu ich nie zakładać.

W rzeczywistości gogle zimowe są bardzo ważne, ponieważ zapewniają one większy komfort i bezpieczeństwo jazdy na snowboardzie. Gogle na snowboard zapewniają ochronę przed:

  • promieniowaniem UV ze słońca
  • śniegiem
  • drobinkami lodu
  • wiatrem
  • przeszkodami

Aby zatem jazda odbywała się bez ryzyka dla wzroku, ale również groźnych wypadków, trzeba zakupić odpowiednie gogle na narty albo na snowboard. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Gogle męskie, damskie i dziecięce

Dzisiaj w sklepach można znaleźć wiele typów gogli. Są to zarówno modele typu unisex, które przeznaczone są dla każdego, jak i dedykowane. Niektórzy producenci oferują również specjalne gogle damskie czy dziecięce.

Warto pamiętać o tym, że bardzo duże znaczenie przy wyborze takiego sprzętu ma jego dopasowanie. Zdarza się, że męskie gogle, nawet w najmniejszym rozmiarze, nie pasują na kobietę. Wtedy warto zdecydować się na model dedykowany dla tej płci.

Analogicznie jest w przypadku dzieci – gogle również muszą być tutaj właściwie dopasowane, aby zapewniły właściwe bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli na snowboard?

Gogle na snowboard to szeroka gama modeli, dlatego najlepiej zobaczyć, co ciekawego mogą zaoferować różni producenci. Co ważne, wybierając gogle na narty czy snowboard, wcale nie trzeba płacić za nie dużo. Teraz można kupić je w wielu sklepach w naprawdę przystępnych cenach.

Przy zakupie gogli pod uwagę warto wziąć poniższe kwestie:

Kolor szkieł

Jest on przede wszystkim związany z przeznaczeniem gogli, a dokładnie z warunkami, w jakich mają być one użytkowane. Im szybka jest ciemniejsza, tym gogle będą lepiej sprawdzały się podczas słonecznych dni. Z kolei te z jaśniejszymi szybkami, na przykład złotymi czy pomarańczowymi, polecane są na pochmurne dni.

Wielu producentów oferuje gogle zimowe z wymiennymi szybkami, dlatego można łatwo dopasować je do swoich potrzeb.

Dodatkowe cechy szkieł

Producenci proponują gogle damskie oraz męskie w wielu wariantach do wyboru, na przykład mogą być to modele z fotochromatycznymi szkłami, powłokami zapobiegającymi parowaniu czy też z filtrem polaryzacyjnym.

Kształt szybki

Lepszym zakupem będą gogle na narty oraz na snowboard, które wyróżniają się zakrzywioną szybką. Wtedy mogą one zapewnić lepsze kąty widzenia, dlatego można korzystać z nich bezpieczniej i bardziej komfortowo w porównaniu z goglami wyposażonymi w płaskie szkła.

Dopasowanie gogli

Jak wspomniano wcześniej, dobre gogle przeznaczone na snowboard oraz do innych sportów zimowych powinny być dobrze dopasowane. Wobec tego przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiar oraz na to, jak leżą na głowie. Producenci stosują również specjalne systemy regulacji, które pozwalają na pełne dopasowanie.

Dobre gogle zimowe można zakupić w sklepach stacjonarnych działających w wielu miastach oraz w sklepach internetowych prowadzących sprzedaż wyposażenia sportowego.