Zadbaj o estetykę swojego uśmiechu u dentysty

Zadbaj o estetykę swojego uśmiechu u dentysty

4 grudnia, 2020 2 przez admin

Chcesz, aby Twoje zęby były białe? A może przeszkadza Ci diastema, czyli szpara pomiędzy jedynkami? Twoje zęby są nierówne? 

Dobry dentysta to sprawdzony wybór wtedy, gdy pojawiają się problemy estetyczne związane z uśmiechem. Stomatologia estetyczna to zabiegi dedykowane dla każdego, komu zależy na ładniejszym wyglądzie uśmiechu. Za ich pomocą można zredukować różne niedoskonałości, a nawet poważne wady. Co wybrać? Oto przegląd zabiegów stomatologii estetycznej, który pozwala na uzyskanie doskonałych wyników.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów w gabinecie ma kilka zalet: 

  • zapewnia dużą różnicę w odcieniach zębów
  • pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów
  • chroni zęby i dziąsła 
  • daje długotrwałe wyniki

W gabinetach stosuje się dwie główne metody wybielania zębów, a mianowicie są to wybielanie nakładkowe oraz wybielanie z użyciem specjalnej lampy typu Beyond. Pierwsza metoda polega na wykonaniu wycisków i nakładek, które pacjent stosuje wtedy w domu z dodatkiem specjalnego żelu wybielającego. Druga metoda wykonywana jest bezpośrednio w gabinecie podczas jednej wizyty – zęby pacjenta naświetlane są lampą.

Warto też zaznaczyć, że gabinety stomatologiczne mogą przeprowadzić wybielanie zębów martwych.

Bonding i licówki

Wtedy, gdy wskazana jest zmiana kształtu albo koloru zębów, można także zastosować zabiegi polegające na wykonaniu bondingu albo licówek. To nowoczesne procedury, które zapewniają efekty widoczne od razu. Są one stosowane między innymi wtedy, gdy ząb został uszkodzony, pojawia się diastema, nie można go wybielić. Bonding to nadbudowa wykonana za pomocą materiału kompozytowego – takiego samego, jak używany podczas plombowania zębów. To tańsza metoda od licówek, lecz nie jest tak trwała. Z kolei licówki są wykonane z porcelany, która nadaje im większą trwałość. W efekcie mogą służyć nawet przez ponad 10 lat.

Zabiegi na uśmiech dziąsłowy

Uśmiech dziąsłowy, czyli tak zwany gummy smile pokazuje górne dziąsła. To dla wielu osób problem, który może prowadzić do powstania kompleksów. Także tutaj z pomocą przychodzą dobre gabinety stomatologiczne. Zabiegi stosowane w przypadku uśmiechu dziąsłowego to zabiegi chirurgiczne, które pozwalają na stałe obniżyć linię uśmiechu, a dzięki temu zapobiec widocznym dziąsłom.

Ortodoncja

Wiele osób uważa, że leczenie ortodontyczne jest wskazane jedynie u dzieci i młodzieży. Nic bardziej mylnego! Za pomocą nowoczesnego leczenia ortodontycznego można uzyskać świetne wyniki również u osób dorosłych. Leczenie ortodontyczne prowadzone z wykorzystaniem aparatów stałych oraz ruchomych pozwala na uzyskanie świetnych wyników, gdy zęby są nieprawidłowo rozmieszczone w łukach zębowych. Wtedy możliwe jest wprowadzenie ich na właściwe pozycje. Ma to nie tylko efekt estetyczny, ale dodatkowo poprawia zdrowie zębów – są one wtedy mniej podatne na próchnicę, schorzenia przyzębia, na przykład paradontozę. Z dokładnym wykazem usług w ramach stomatologii estetycznej, które dostępne są w gabinetach, można zapoznać się na ich stronach internetowych. Także można od razu sprawdzić ceny procedur.