Na co mogą pomóc herbaty ziołowe bonifratów?

Na co mogą pomóc herbaty ziołowe bonifratów?

11 lutego, 2021 0 przez admin

Ziołowe herbaty od wieków stanowią naturalną metodę leczenia wielu dolegliwości. Kiedy warto po nie sięgnąć?

Wartościowe rośliny wspomagają zdrowie człowieka już od tysięcy lat. Ich wykorzystaniem w naturalnej medycynie zajmuje się zakon bonifratrów, który także dzisiaj produkuje znane zioła, syropy, tabletki ziołowe, a nawet kosmetyki na wiele przypadłości. Szczególnie znane są herbaty ziołowe bonifratów, które rekomendowane są na wiele dolegliwości.

 

Dlaczego warto wybrać zioła?

Chociaż półki w aptekach uginają się pod ciężarem leków i suplementów diety, wiele osób przy wystąpieniu różnych dolegliwości oraz w celu profilaktyki sięga po naturę.

 

Naturalne preparaty także wykazują bardzo skuteczne działanie, ponieważ zawierają one szereg wartościowych składników aktywnych z roślin zielarskich – flawonoidy, witaminy, minerały, kwasy organiczne, olejki eteryczne, aby wspomnieć tylko niektórych z nich.

 

Wykazują one skuteczne działanie na wiele narządów i układów ludzkiego ciała. Przykładowo herbaty ziołowe bonifratów oferowane są na dolegliwości serca i układu krążenia, problemy z trawieniem, układem moczowym, układem oddechowym – infekcje jak grypa czy przeziębienia, na wsparcie witalności, a nawet płodności.

 

Naturalna terapia ziołami

Zioła są nie tylko skuteczne na wiele dolegliwości, ale także bezpieczne – nie powodują pojawienia się poważnych skutków ubocznych, dlatego mogą być stosowane w różnych przypadłościach. Oczywiście, warto pamiętać o tym, że zioła nie są odpowiedzią na każdy problem zdrowotny, dlatego też należy stosować je wspomagająco w stosunku do głównej terapii.

 

Należy też pamiętać o tym, że niektóre zioła mogą wchodzić w interakcję z zażywanymi lekami. W razie wątpliwości związanych z łączeniem ziół z innymi preparatami należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Herbaty ziołowe bonifratów – na co stosować?

Dostępne w aptekach i zielarniach herbaty ziołowe bonifratów to produkty o wszechstronnym zastosowaniu, które mogą być używane w różnych dolegliwościach.

 

Wybrane herbaty ziołowe bonifratów i ich zastosowanie:

 • wspomagające układ krążeniowy i serce
 • wzmacniające krążenie krwi
 • wspierające pamięć i koncentrację
 • regulujące trawienie
 • ułatwiające zasypianie i odstresowujące
 • wspierające leczenie infekcji układu moczowego
 • poprawiające pracę prostaty u mężczyzn
 • podnoszące odporność na infekcje
 • oczyszczające organizm z toksyn
 • wzmacniające płodność
 • pomagające w odchudzaniu
 • poprawiające kondycję cery
 • orzeźwiające

 

Jak stosować zioła?

Jedną z najpopularniejszych form ziołowych preparatów są herbatki, które powstają z suszonych elementów roślin, między innymi ich kwiatów, liści, korzeni, łodyg. Obecnie można kupić je jako zioła pojedyncze, ale też jako gotowe mieszanki, na przykład herbaty ziołowe bonifratów zawierające starannie skomponowane susze.

 

Zioła stosowane są najczęściej wewnętrznie – jako napary wystarczy pić je kilka razy dziennie według wskazań, aby dostarczyć do organizmu wartościowe składniki aktywne. Warto też zaznaczyć, że herbaty ziołowe bonifratów mogą być używane również zewnętrznie, na przykład jako okłady czy płukanki na dolegliwości dermatologiczne, stawowe.