Endermologia – skuteczny sposób na zmniejszenie cellulitu. Na czym polega zabieg?

Endermologia – skuteczny sposób na zmniejszenie cellulitu. Na czym polega zabieg?

22 listopada, 2020 0 przez admin

Masaż to jeden ze skutecznych sposobów na pozbycie się niedoskonałości na skórze ciała. Dla jeszcze lepszych efektów wypróbuj endermologię!

Medycyna estetyczna jest skoncentrowana na wyglądzie, ale i zadowoleniu człowieka. Poza pełną paletą zabiegów na twarz prezentuje także te na ciało. Wśród nich znajdują się procedury wyszczuplające i antycellulitowe jak endermologia, czyli nowoczesny zabieg masażu podciśnieniowego.

Endermologia – co to jest?

Zabieg endermologii nie jest wprawdzie nowością, ale obecnie znów przeżywa swój renesans. Procedura ta została opracowana w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo prowadzona była w celu redukcji obrzęków skórnych, ale odkryto, że ma ona również zastosowanie w poprawie wyglądu skóry.

Endermologia to zabieg masażu, który wykorzystuje specjalne urządzenie. Wyposażone jest ono w specjalną głowicę, która generuje podciśnienie i dodatkowo ma obracające się rolki, które intensywnie masują skórę. Właśnie dlatego zabieg określany jest także jako masaż podciśnieniowy.

Zastosowanie podciśnienia oraz oddziaływanie na skórę z użyciem rolek powoduje, że efekty są jeszcze lepsze niż w przypadku standardowego masażu skóry. Warto przy tym zaznaczyć, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nie wymaga on od klienta specjalnych przygotowań.

Zabieg endermologii – gdzie skorzystać?

Zabieg cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego obecnie oferuje do wiele gabinetów, w tym gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetyczne.

Dostępna jest również endermologia w Krakowie, gdzie można skorzystać z niej pod okiem najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii.

Kiedy warto zapisać się na endermologię?

Masaż endermologiczny może być prowadzony na różnych obszarach ciała. Najczęściej jest to okolica brzucha, pośladki, uda, ale również mogą być to ręce. Podczas procedury stosuje się różne warianty głowic, a dzięki możliwości zmiany parametrów masażu może być on łatwo dopasowany do konkretnej partii ciała.

Najczęściej zabieg endermologii polecany jest dla osób chcących poprawić wygląd swojej sylwetki, ale warto zaznaczyć, że można zastosować go także z innych wskazań.

 Wskazania do wykonania zabiegu:

  • widoczny na skórze cellulit
  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • zwiotczenia, brak jędrności skóry
  • widoczne na skórze blizny
  • obrzęki kończyn
  • nadmierne napięcie, sztywność mięśni

Jak przebiega zabieg endermologii?

Zabieg endermologii nie wymaga specjalnego przygotowania. Zanim jednak się do niego przystąpi, należy założyć specjalny strój, który wykonany jest z elastycznej tkaniny. Kombinezon pomaga wtedy w pracy urządzenia – zapewnia lepszy poślizg głowicy na skórze i zabezpiecza przed wciągnięciem włosków.

Podczas zabiegu specjalista przesuwa po skórze głowicę urządzenia, które zasysa fałdy skórne i poddaje je intensywnemu masażowi. W zależności od obszaru zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Osobom chcącym skorzystać z nowoczesnego zabiegu na ciało jak endermologia Kraków umożliwia zapisanie się na procedurę w przystępnych cenach – wiele gabinetów daje także możliwość wykupienia pakietów zabiegowych w jeszcze niższej cenie. Wtedy jedna procedura kosztuje znacznie mniej, a efekty, jakie można uzyskać, są doskonale widoczne na długi czas.