Zrzuć kilogramy jeszcze łatwiej podczas treningu EMS

Zrzuć kilogramy jeszcze łatwiej podczas treningu EMS

27 grudnia, 2020 1 przez admin

Zależy Ci na zrzuceniu kilku albo kilkunastu kilogramów? A może masz do pozbycia się jeszcze większy ciężar? Pomoże trening EMS.

Aby pozbyć się nadmiaru kilogramów, duże znaczenie ma odpowiednia dieta. Wspierana przez ruch pozwala na uzyskanie deficytu kalorycznego, który powoduje efekt chudnięcia. Do wyboru jest szeroka gama dyscyplin sportowych. Wśród nich znajduje się popularny trening EMS wykorzystujący elektrostymulację. Trening EMS w studiu Intime w Krakowie to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby zrzucić nadmiar kilogramów jeszcze łatwiej. Co warto wiedzieć na temat treningów EMS?

Trening EMS – elektrostymulacja mięśni

Trening EMS, z angielskiego Electrical Muscle Stimulation, jest rodzajem treningu, który prowadzony jest z zastosowaniem urządzeń służących do elektrostymulacji mięśni. Obecnie jest to jeden z bardzo popularnych sposobów na zrzucenie nadmiaru kilogramów, a także na wzrost masy mięśniowej, jej wyrzeźbienie oraz poprawę kondycji. Taki trening można przeprowadzić w specjalnych ośrodkach, które dysponują odpowiednim zapleczem do jego wykonania, na przykład jak znane studio Intime działające w Krakowie.

Jak odbywa się trening EMS?

Elektrostymulacja mięśni przeprowadzana jest z wykorzystaniem specjalnego sprzętu i pod okiem trenera. Jako że jest to trening indywidualny, można uzyskać wtedy jego jeszcze lepsze efekty. Przed rozpoczęciem ćwiczeń osoba bierze udział w konsultacji z trenerem. Dobiera on na tej podstawie odpowiedni zakres ćwiczeń oraz ich częstotliwość, aby pomóc swojemu klientowi w osiągnięciu optymalnego efektu, na przykład zrzuceniu nadmiaru kilogramów. W trakcie ćwiczenia osoba zakłada na swoje ciało specjalny kombinezon, w którym znajdują się elektrody. Są one podpięte do urządzenia EMS. Obecnie wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, które wykorzystują różne gotowe programy, a także pozwalają one na tworzenie własnych.

Jak długo trwa trening EMS?

Dużym atutem treningu EMS jest czas jego trwania. Ze względu na wsparcie ze strony urządzenia do elektrostymulacji 20-minutowe ćwiczenia mogą odpowiadać nawet 3-godzinnemu treningowi na siłowni. Ze względu na swoją wysoką efektywność trening EMS jest zatem polecany tym osobom, którym zależy na uzyskaniu bardzo dobrych efektów w skróconym czasie. Świetnie sprawdzi się również u tych, którzy zawsze są w biegu i nie mają czasu na systematyczne i czasochłonne wizyty na siłowni.

Jakie efekty daje trening EMS?

Poprzez trening EMS można uzyskać bardzo dobre efekty. Nie tylko może on posłużyć do zrzucenia nadmiaru kilogramów, ale również poprawia kondycję, rzeźbi i buduje mięśnie, może zredukować cellulit, a także bolesność mięśni i stawów. Warto zatem zdecydować się na skorzystanie z oferty dobrego studia, bo pozwoli na uzyskanie świetnych efektów pod okiem doświadczonych trenerów indywidualnych. Gdy zatem chcesz zrzucić nadmiar kilogramów, możesz zrobić to również za pomocą nowoczesnych technologii. Ćwiczenia wspierane przez elektrostymulację mięśni pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych efektów!