Treningi EMS – ćwicz efektywnie w krótszym czasie!

Treningi EMS – ćwicz efektywnie w krótszym czasie!

2 maja, 2021 0 przez Redakcja

Nie masz czasu na ćwiczenia, ale nie chcesz rezygnować z ruchu? Sprawdź nowość na rynku fitness, czyli treningi EMS!

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z treningów EMS. Za ich pomocą można uzyskać doskonałe efekty bez wysiłku towarzyszącego standardowym treningom. Osobom chcącym zdecydować się na EMS Kraków oferuje go w wielu klubach sportowych. Co warto wiedzieć o treningach EMS? Sprawdź najważniejsze informacje.

Trening EMS – co to jest?

Skrót EMS pochodzi od angielskiego Electrical Muscle Stimulation i odnosi się on do treningów wspomaganych przez elektrostymulację mięśniową.

Elektrostymulacja polega na zastosowaniu odpowiednich urządzeń, które emitują impulsy elektryczne stymulujące mięśnie. Dochodzi wtedy do ich kurczenia się i rozkurczania znacznie intensywniej niż w przypadku standardowych treningów.

Treningi EMS wykonywane są na bazie specjalistycznych urządzeń, które połączone są ze strojami wyposażonymi w elektrody. W trakcie ćwiczeń mięśnie mogą wtedy pracować mocniej, spalać więcej kalorii, szybciej się rozwijać. Co ważne, dotyczy to także mięśni głęboko położonych, które są trudne w normalnym wyćwiczeniu.

W sektorze treningów EMS Kraków jest miastem, gdzie działa obecnie wiele klubów prowadzących takie usługi. Z ich adresami można zapoznać się bliżej online.

Jak odbywają się treningi EMS?

EMS jest rodzajem treningów indywidualnych, które prowadzone są pod okiem trenera. Dzięki temu cechują się one również tak wysoką efektywnością.

Pierwszym krokiem jest umówienie się na trening w dowolnym terminie. Trener przeprowadza wtedy wstępne pomiary klienta, w tym oblicza jego BMI, ilość tkanki tłuszczowej. Wyniki te pozwalają na dobranie odpowiedniego programu treningowego, a następnie umożliwiają kontrolowanie efektów.

Następnie ćwiczący zakłada strój połączony elektrodami z urządzeniem i wykonuje ćwiczenia zalecone przez trenera. Wystarczy jedynie 30 minut, żeby uzyskać efekty porównywalne do kilkugodzinnego pobytu na siłowni!

Osobom chcącym wypróbować EMS Kraków zapewnia dostęp do najlepszych klubów, gdzie można otrzymać indywidualną pomoc w doborze najlepszych programów treningowych dla uzyskania maksymalnych efektów.

Treningi EMS – jakie dają efekty?

Treningi wspomagane przez elektrostymulację mięśni powalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, między innymi są to:

  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
  • redukcja widoczności cellulitu
  • wzmocnienie tkanki mięśniowej
  • poprawa kondycji
  • zmniejszenie bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa

Dla uzyskania najlepszych efektów treningi EMS należy prowadzić 2 razy w tygodniu.