Skuteczne sposoby na nawilżenie skóry

Skuteczne sposoby na nawilżenie skóry

20 lipca, 2021 0 przez Redakcja

W zależności od pór roku wiele osób zauważa na swojej skórze oznaki suchości. Zazwyczaj dzieje się to zimą. Skóra z powodu niskiej temperatury nie jest odpowiednio nawilżona. Właśnie wtedy wiele osób przykłada się do pielęgnacji. Niestety, zapomina się, że mimo niewidocznych objawów, skóra potrzebuje nawilżenia przez cały rok, inaczej szybciej pojawią się na niej zmarszczki i straci młodzieńczy wygląd. Jak zadbać odpowiednio o skórę?

Dlaczego warto nawilżać skórę?

Odpowiednio nawilżona skóra jest naszą wizytówką. Dzięki niej wyglądamy zdrowo i pięknie, a przez to jesteśmy równocześnie lepiej odbierani przez innych. Zdrowy i zadbany wygląd może nawet nam nieco „pomóc” w pewnych sytuacjach, zwłaszcza wtedy, gdy spotykamy kogoś po raz pierwszy, na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej do wymarzonej pracy. Nawilżona skóra pozostaje także dłużej elastyczna i jędrna, dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd i nie pojawiają się na niej zbyt szybko zmarszczki. Nawilżenie zapewnia także uczucie komfortu – skóra nie jest ściągnięta. Jakie są najlepsze sposoby na nawilżenie?

Nawilżenie skóry

  • Kremy nawilżające – oczywiście najprostszym sposobem na nawilżenie skóry jest stosowanie kremów nawilżających, które będą dostosowane do naszych potrzeb oraz pory roku. Zimą taki krem powinien być tłusty i zawierać więcej witamin, natomiast latem powinien być lekki. Najlepiej, aby przez cały rok stosować kremy, które zawierają również w sobie ochronę przed promieniami słonecznymi. Latem ta ochrona powinna być oczywiście znacznie większa. Przed zakupem takiego kremu należy najpierw ustalić, jaką ma się skórę – czy jest wrażliwa, normalna, tłusta itd. Co ciekawe, nawet skóra, która nigdy nie wydaje się sucha, a wręcz przeciwnie, także potrzebuje codziennego nawilżenia.
  • Maseczki do twarzy – w drogeriach można znaleźć także różne maseczki do twarzy, które mogą mieć działanie nawilżające, ale nie tylko. Niektóre są także oczyszczające, ściągające czy przeciwzmarszczkowe. Warto regularnie stosować maseczki, dzięki temu będziemy długo cieszyć się młodym wyglądem bez zmarszczek i innych niedoskonałości.
  • Peeling – od czasu do czasu powinno się wykonywać także peelingi, które pozwolą usunąć martwy naskórek. Dzięki temu skóra będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze zawarte w kremach oraz maseczkach.  
  • Zabiegi u kosmetyczki – niezawodnym sposobem na nawilżenie skóry jest również stosowanie specjalnych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej lub prywatnych gabinetach kosmetycznych. Za pomocą specjalnych urządzeń bądź igieł specjalista może wprowadzić do skóry właściwej sporą ilość substancji odżywczych bądź pobudzić komórki do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, które zmniejszyły swoją ilość w naszej skórze ze względu na wiek.
  • Zdrowia dieta – nie bez znaczenia jest również to, co jemy. Wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale na skórze, zwłaszcza skórze twarzy, widać wyraźnie, kiedy nasza dieta jest nieodpowiednia. Zbyt duża ilość cukru nie tylko wpływa na naszą wagę, ale również i sprawia, że na cerze pojawiają się niedoskonałości, a jej kolor jest szary.