Odpowiednie łóżko dla chorego

Odpowiednie łóżko dla chorego

22 kwietnia, 2021 0 przez admin

Wybór łóżka rehabilitacyjnego nie jest łatwy. Oferta jest naprawdę duża, a sprzęt medyczny dostępny jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Oferowane są nowe i używane łóżka rehabilitacyjne. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko dla chorego? Lepszy będzie wynajem, czy też zakup na własność?

Używane łóżka rehabilitacyjne na wynajem najczęściej wykorzystywane są przez osoby, które mają szansę na powrót do pełnej sprawności. Unieruchomienie spowodowane jest przebytą chorobą lub też operacją. Powrót do pełnej sprawności zajmie kilka miesięcy, może nieco dłużej, ale lekarz daje wyraźne sygnały, że należy oczekiwać tylko dobrych postępów. Łóżka dla chorych najczęściej kupuje się dla osób, które nie mają szans na pełny powrót do pełnej sprawności. W takich przypadkach lepiej zdecydować się na zakup, ponieważ wyjdzie to korzystniej.

Używane łóżka rehabilitacyjne są również dobrą możliwością dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup łóżka na własność. Cena takich łóżek jest zdecydowanie niższa. Na używane łóżka decydują się także najczęściej osoby, które nie są pewne czy poradzą sobie z opieką domową nad osobą przewlekle chorą. Tak, wiele osób chce spróbować, ponieważ nie chce skazywać swoich bliskich na opiekę obcych osób. Potem, kiedy uda się już odłożyć odpowiednią kwotę pieniędzy, można zdecydować się na zakup takiego łóżka na własność. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie przeanalizować zakup/wynajem takiego łózka, aby zawsze było ono dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.