Dla kogo karboksyterapia? Wskazania do zabiegu

Dla kogo karboksyterapia? Wskazania do zabiegu

23 grudnia, 2020 1 przez admin

Chcesz pozbyć się cellulitu, a może rozstępów lub zmarszczek? Pomyśl o zabiegu karboksyterapii.

Nowoczesne procedury dostępne w gabinetach medycyny estetycznej to sprawdzony sposób na zlikwidowanie wielu niedoskonałości skórnych. Na czym polega karboksyterapia? Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg? Jak on przebiega? Wszystkie ważne informacje na temat karboksyterapii możesz znaleźć w tym artykule.

Czym jest karboksyterapia?

Zabieg ten polega na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla, czyli CO2. To procedura, która stosowana jest obecnie zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii estetycznej – medycynie estetycznej. Do zabiegu stosowane jest specjalne urządzenie, które wprowadza pod skórę medyczny CO2. Aktywuje on tkanki do odnowy, dlatego pomaga w redukcji różnych dolegliwości i niedoskonałości. Zabieg jest przy tym mało inwazyjny, dobrze tolerowany, nie posiada wysokiego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Karboksyterapia – jak dział medyczny CO2?

Urządzenia używane do zabiegu karboksyterapii automatycznie dozują właściwą ilość gazu, aby dopasować ją do potrzeb pacjenta. Nakłucia mogą być wykonywane na różnych głębokościach. Medyczny dwutlenek węgla CO2 oddziałuje na tkanki na dwa sposoby, czyli mechanicznie oraz biomechanicznie.

Działanie medycznego dwutlenku węgla:

  • powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych
  • zwiększa przepływ utlenionej krwi do okolicy zabiegowej
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
  • zwiększenie sprężystości skóry
  • rozpuszczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • redukcja obrzęków
  • wygładzenie skóry
  • detoks – usuwanie toksyn z tkanek

Kiedy warto zdecydować się na zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii jest polecany dla każdej osoby, która chciałaby zadbać o swój wygląd, ale również zdrowie. Procedura ta jest rekomendowana dla kobiet i dla mężczyzn – bez ograniczeń wiekowych.

Cellulit

Karboksyterapia jest przede wszystkim polecana na cellulit. Efekt rozbicia nagromadzonych miejscowo komórek tłuszczowych oraz przyspieszenie mikrokrążenia pozwala na uzyskanie wygładzonej skóry wolnej od charakterystycznej skórki pomarańczowej.

Rozstępy

Z rozstępami walczy się trudno, jednak ich redukcja nie jest niemożliwa. Wtedy pomoże karboksyterapia, która aktywuje procesy rekompozycji skóry, a tym samym redukuje widoczność pasm rozstępów. Dochodzi wtedy do produkcji większej ilości kolagenu, poprawy ukrwienia skóry, rozluźnienia zrostów. W podobny sposób karboksyterapia działa również na blizny, zmniejszając ich widoczność.

Zmarszczki

Zabieg karboksyterapii będzie także dobrym wyborem dla osób, które chcą walczyć ze zmarszczkami. Procedura może być wykonana między innymi pod oczy i na inne części twarzy, aby ujędrnić skórę, zwiększyć ilość kolagenu i elastyny i zredukować linie.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Bardzo dobre efekty zabiegu karboksyterapii można uzyskać również wtedy, gdy zostanie on wykonany na partie ciała z nadmierną tkanką tłuszczową. Można zastosować ją na brzuch, biodra, pośladki, uda czy ramiona.