Botoks w medycynie estetycznej – właściwości i zastosowanie. Gdzie go wykonać?

Botoks w medycynie estetycznej – właściwości i zastosowanie. Gdzie go wykonać?

15 stycznia, 2022 0 przez Redakcja

Toksyna botulinowa, czyli botoks jest powszechnie używany w medycynie estetycznej. Co warto wiedzieć na temat jego właściwości oraz zastosowania? Gdzie można skorzystać z botoksu?

Czym jest toksyna botulinowa – botoks?

Termin jak toksyna botulinowa, w skrócie botoks, jest nazwą handlową preparatu zawierającego jad kiełbasiany. To neurotoksyna, która wpływa na tkankę mięśniową i nerwową, powodując zablokowanie ich funkcji.

Początkowo botoks był używany w celu leczenia dolegliwości mięśniowych, między innymi nadmiernego napięcia oraz nieprawidłowej pracy mięśni. Obecnie znalazł on także zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie służy do poprawy urody i codziennego komfortu pacjentów.

W obszarze zabiegów wykorzystujących botoks Kraków jest miastem, gdzie można skorzystać z kompleksowej obsługi w sprawdzonych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, gdzie pomoc oferują najlepsi lekarze w tej dziedzinie.

Właściwości botoksu

Botoks jest związkiem, który powoduje powstanie blokady nerwowo-mięśniowej, dlatego też może zredukować ruch mięśni przez zaburzenie impulsów nerwowych. Z tego względu jest to bardzo niebezpieczna substancja, niemniej jednak podawana punktowo pozwala na uzyskanie korzystnych rezultatów.

Substancja ta jest dobrze tolerowana, dlatego też zabiegi z jej wykorzystaniem nie wymagają od pacjentów szczególnego przygotowania oraz długiego okresu rekonwalescencji. To powoduje, że sięga po nie obecnie coraz więcej osób – nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Warto pamiętać także o tym, że botoks nie daje trwałego efektu, dlatego z czasem dochodzi wtedy do odbudowania połączeń nerwowo-mięśniowych. Zazwyczaj trwa to od 3 do 12 miesięcy w zależności od miejsca podania preparatu oraz jego ilości.

Wtedy, gdy efekt zacznie zanikać, można ponownie zaaplikować toksynę botulinową. Wykorzystanie jej ponownie powoduje utrzymanie się efektu na dłużej.

Zastosowanie botoksu w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa ze względu na swoje właściwości znalazła bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Najczęściej z botoksu korzysta się w celu usuwania zmarszczek. Sprawdza się on bardzo dobrze w przypadku zmarszczek mimicznych, czyli tych, do których tworzenia się dochodzi na skutek ruchu mięśni twarzy.

Botoks pozwala na usunięcie zmarszczek na czole, wokół oczu czy też przy nosie i ustach. Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu jest bardzo naturalny, skóra wygląda wtedy na wypoczętą i młodszą.

Gdy chcesz wykonać taki botoks Kraków zapewnia dostęp do najlepszych gabinetów posiadających nowoczesne zaplecze do wykonania procedury. Profesjonalną obsługę w tym zakresie zapewnia swoim pacjentom Instytut Bielenda w Krakowie.

Zmniejszanie potliwości botoksem

Poza zmarszczkami botoks w medycynie estetycznej używany jest także do redukcji nadmiernej potliwości. Wtedy wstrzykiwany jest w obszary, gdzie dochodzi do produkcji dużej ilości potu jak pachy, dłonie czy stopy.

Efekty są bardzo dobre i pozwalają na zapomnienie o problemie nadpotliwości na długo czas.

Botoks na uśmiech dziąsłowy

Gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy również może być zniwelowany za pomocą botoksu.

Wstrzyknięcie go w odpowiednie obszary umożliwia zniwelowanie tego defektu i powoduje, że uśmiech wygląda atrakcyjnie.

Botoks na migrenę

Ponadto toksyna botulinowa może być wykorzystana do leczenia migreny. Wstrzykiwana w obszary na twarzy redukuje napięcie mięśniowe, które prowadzi do pojawiania się nieprzyjemnych bólów głowy.

Dokładne informacje o ofertach zabiegów z botoksem w gabinetach medycyny estetycznej można znaleźć na ich stronach internetowych.